Az emberiség és a világűr: zsákmányoljuk ki a mindenkiét!

A kozmosz nagysága és komplexitása meghaladja az emberi gondolkodás határait, a felkutatásához vezető hosszú és viszontagságos úton a szerző főként arra a kérdésre keresi a választ, hogy az emberiségnek mennyiben van joga meghódítani, majd kizsákmányolni a naprendszerek végtelen óceánját. Vajon az erkölcs és a jog mennyiben támogatja a küzdő és reménnyel teli ember kiaknázásra irányuló vállalkozását a világűrben?

Dr. Sipos Attila, a VTKM kutatója, a most megjelent világűrjogi tanulmányában a kitermelési és a tulajdonjogi kérdésekre helyezi a hangsúlyt.

A tanulmány erre a linkre kattintva érhető el.

Bibliográfiai adatok: Sipos Attila: Az emberiség és a világűr. Zsákmányoljuk ki a mindenkiét! In: Kajtár Gábor – Sonnevend Pál (szerk.): A nemzetközi jog, az uniós jog és a nemzetközi kapcsolatok szerepe a 21. században: Tanulmányok Valki László tiszteletére. Budapest, ELTE Eötvös Kiadó, 2021. 429–441.

Címkék: Kutatóink